VACULÍK

NEWS

Zábavný Vyškov | [24.09.2010]

O víkendu 10.-11.9. jsem se vydal do Vyškova, kde mě po třech cross countryových soutěžích čekala první klasická rally v této sezóně.

Ve Vyškově jsem poprvé a naposledy startoval v roce 2007, ale základy tratí jsou shodné, takže trénování bylo snadné. Už při tréninku jsem byl potěšen tím, že vyškováci vrátili po mnoha letech tratě i na polní cesty a šotoliny. Zádrhel byl v tom, že se snažili tyto cesty poopravit a na zasypáni dír použili písek, což nebyla dobrá volba, jelikož se vyjely velké koleje. Vhledem k tomu, že se mi na tyto úseky nechtělo se svým sériovým autem, tak jsem v některých pasážích zvolili pouze jeden tréninkový průjezd.

Z administrativních důvodů jsme se tentokrát nepřihlásili do Mistrovství ČR historiků, ale jen do Poháru ČR v rally, ale také v kategorii historiků. V poháru se však sešla mnohem těžší a početnější konkurence, než v MČR HA. Na sedadlo spolujezdce se po 6 letech vrátila Markéta Filáková, s kterou jsme před 10 lety se soutěžemi začínali. Vozem byla samozřejmě Škoda 110L.

Vzhledem k tomu, že jako tradičně sedlám nejslabší vůz v poli, do soutěže jsme šli s tím že se jedeme hlavně pobavit. O to větší překvapení pro nás v bylo, že jsme po prvním kole RZ byli na dostřel ostatním škodovkářům. Asi jsme se na šotolinových a polních úsecích báli o auto méně než soupeři :-). Když už jsme však byli tak blízko ostatním, tak jsme si řekli, že teda zkusíme závodit. Na opakování Račické RZ jsme tedy zabrali a podařilo se nám jednoho soupeře přeskočit a druhého stáhnot o 5 sec. Bohužel pak přišel první průjezd RZ Pruská, která byla plná dlouhých rovin a prudkých odbočení, což vyhovovalo silnějším vozům našich soupeřů a pořadí se zase obracelo. Čekal nás však druhý průjezd Podivicemi a třetí průjezd Račickou, které nám vyhovovaly a tady jsme chtěli zase pořadí změnit my. Obě RZty však byly kvůli haváriím zrušeny a na zbylých dvou rychlých RZ (Pruská a Komořánská) jsme už neměli šanci.

Letošní Vyškov byl velmi dobrý a hlavně zábavný. Zařazení šotolin a polňaček je výborný nápad a klidně bych takové zpestření bral i na ostatních soutěžích!

Následující mou soutěží bude účast na Cross country rally Vsetín. Původně plánované Jeseníky zcela určitě vynechám a když vše klapne tak jak má, objevím se znovu se svou Škodou 110L až ve Vsetíně