VACULÍK

NEWS

CC rally Vsetín v cíli | [10.10.2010]

Vsetínska cc rally byla posledním letošním podnikem Mistrovství Evropy - zóna střed, mistrovství Polska a také mistrovství ČR. Před závodem jsem byl osloven špičkovým navigátorem Tomášem Ouředníčkem, zda bych mu nechtěl asistovat při jeho první rally, kterou absolvuje jako jezdec. A taková nabídka nešla odmítnout.

Tomáš přijel do Vsetína z Dřevohostic, kde si den před soutěží poprvé vyzkoušel auto, s nímž najel cca 30 km. Tomáš bral tento start i soutěž s velkým respektem. Jak sám říkal je to úplně něco jiného než sedět na místě spolujezdce. Své ambice popisoval slovy. „Stačí když dojedeme, nebude mi vadit když budeme poslední“.

Do závodu jsme vstoupili pátečním prologem, jehož trať se jela 2x, ale započítával se jen ten rychlejší čas. V prvním průjezdu jsme začali obezřetně, ale ve druhém průjezdu Tomáš přidal a připsali jsme si 14.místo.

Hned po ránu nás čekal dvojitý průjezd Brumovskou vložkou. Nepříjemná, technická, těžko zapamatovatelná RZ, jedoucí se na asfaltovém povrchu s velkými nánosy bláta,  která se jela převážně z kopce. Oba průjezdy jel Tomáš s velkým respektem, ale určitě ne pomalu a v soutěži jsme si udržovali umístění kolem 12 pozice.

Po servise jsme se vydali na tradiční RZ Čertovy skály. Hlinito kamenitý povrch očividně Tomášovi vyhovoval víc a v každém ze tří průjezdů jsme zrychlovali. V jednom z průjezdů nám však samo od sebe zdechlo auto, což mělo být předznamenáním věcí příštích.

Hned na prvním průjezdu Lačnovské RZ se dostavily problémy s technikou a auto několikrát během RZ přestalo jet a nechtělo nastartovat. Nakonec jsme dorazili do cíle vložky s velkou ztrátou. Po druhém průjezdu Lačnosvské RZ jsme znovu zůstali stát, tentokrát ale až za cílem. Po dlouhém hledání se nám podařilo závadu najít. Celý problém byl v povoleném kabelu na bateriovém odpojovači. V zhledem k nezaviněné  ztrátě jsme poslední vložku dojeli v poklidu a vydali se k cíli, kde jsme byli klasifikováni na 13.místě.

Výsledky při tomto startu byly podružné. Tomáš se přijel svézt, vyzkoušet si závod z pozice jezdce. Dílčí časy nebyly vůbec špatné. Zrychlovali jsme každým průjezdem a zejména druhé a třetí průjezdy už byly slušný kalup. Podstatný je také fakt, že Tomáš za celou soutěž nevyrobil jedinou závažnou chybu nebo krizovou situaci. Doufejme, že se za volantem bude objevovat co nejčastěji.

Závěr sezóny pro mě bude účast na Rally Show Uherský Brod (13.11.2010) a Mikuláš rally Slušovice (11.12.2010)